Zástupkyne Národnej Pokladnice, popredného distribútora pamätných mincí a medailí, odovzdali Mgr. Rastislavovi Števkovi, riaditeľovi zariadenia pre seniorov Senior Garden n. o.  šek na 2 093 €. Nezisková organizácia využije prostriedky na zvýšenie bezbariérovosti zariadenia.

V Senior Garden momentálne prebiehajú stavebné práce na prístavbe, ktorá má už v blízkej dobe slúžiť ako zázemie pre záujmové aktivity klientov. Finančný obnos venovaný Národnou Pokladnicou bude čiastočne využitý pre zariadenie tejto miestnosti a čiastočne pre odstránenie bariér, ktoré bránia vozíčkarom vo využívaní niektorých častí objektu.

Zástupkyne Národnej Pokladnice rozdali klientom Senior Garden pamätné medaily.

Aj napriek tomu, že Senior Garden pôsobí na ceste jeseňou života ako oáza a kapacita domova je beznádejne obsadená, v zdokonaľovaní nepoľavujú. Keď sme v Národnej Pokladnici na projekt Senior Garden narazili, hneď nás očarili fotografie, zachytávajúce útulný interiér a prekrásnu záhradu. Okrem výnimočného prostredia nás nadchli aj obrázky, dokumentujúce rôznorodé aktivity a spokojné výrazy seniorov. Boli sme hneď rozhodnutí, že tento projekt chceme podporiť. Osobné stretnutie s pánom riaditeľom naše rozhodnutie len potvrdilo. Sme skutočne hrdí, že môžeme tak skvelému projektu, ako je Senior Garden pomôcť a pevne dúfame, že sa ich bohumilá činnosť stane inšpiráciou pre výstavbu podobných zariadení,“ – vysvetľuje Zdenka Kerďová, marketingová manažérka Národnej Pokladnice.

Zástupkyne Národnej Pokladnice odovzdali šek na 2 093 € Mgr. Rastislavovi Števkovi, riaditeľovi zariadenia pre seniorov Senior Garden n. o.

Senior Garden sídli v obci Horná Seč, v malej dedinke neďaleko mesta Levice. Útulné zariadenie s kapacitou 28 miest poskytuje seniorom domov od roku 2012. Citlivo zrekonštruovaný objekt s rodinnou atmosférou je obklopený rozsiahlou udržiavanou záhradou a milým personálom. Skúsení a usmievaví zamestnanci venujú svojim klientom bezchybnú zdravotnú a sociálnu starostlivosť. Personál pristupuje ku každému seniorovi individuálne a pre každého z nich vypracúva individuálny plán. Pre obyvateľov domova pripravujú pracovníci široké spektrum aktivít, ktoré podporujú ich fyzické i duševné zdravie. Vďaka nízkokapacitnému charakteru, malebnému okoliu a početným relaxačným zónam pôsobí zariadenie priateľským dojmom, ktorý sa premieta do rozpoloženia svojich obyvateľov.

Zámerom vzniku Senior Garden bolo ponúknuť našim starším občanom sociálne služby, ktoré by dostali v ich prirodzenom prostredí a v komunite, kde žijú. Sme radi, keď túto etapu života môžu prežívať prijímaní, takmer ako v rodinnom prostredí. Toto sa im snažíme naďalej vytvárať, a v tom je pre nás cennou pomocou aj finančná podpora z Národnej Pokladnice,“ – uviedol Rastislav Števko, riaditeľ zariadenia.

 

Zanechajte odpoveď

Vložte svoj komentár
Zadajte svoje meno