Sme veľmi radi, že sa s Vami dnes môžeme podeliť o fantastickú novinku zo sveta numizmatiky. Samlerhuset group, materská spoločnosť Národnej Pokladnice, predstavila prvú razbu z vzácneho humania – zliatiny kovov, získaných z nelegálne držaných strelných zbraní. Pamätná razba je venovaná princeznej Diane k jej nedožitým 60. narodeninám

Razba je výsledkom spolupráce spoločnosti Samlerhuset a neziskovej organizácie IM Swedish development partner, ktorá sa už mnoho rokov snaží o elimináciu chudoby a exklúzie. Práve táto nezisková spoločnosť je sponzorom mierovej misie „Humanium metal”, ktorej sa môže zúčastniť spoločnosť vo všetkých svojich úrovniach, od štátneho aparátu až po jednotlivca.

Humanium – mierová komodita v boji proti násiliu

Hlavnú úlohu hrá v projekte zliatina kovov, trefne pomenovaná ako “Humanium”. Táto mierová komodita je vyrábaná zo zhabaných nelegálne držaných strelných zbraní. Vražedné nástroje sa následne za účasti výrobných partnerov premieňajú v exkluzívne predmety dennej potreby alebo v užitočné umenie. Z humania sú vyrábané napríklad príbory, hodinky, perá, šperky a najnovšie aj numizmaty.

Finančné prostriedky generované predajom spoločnosťou Humanium Metal sa opätovne investujú do komunít zužovaných násilím a utrpením, spôsobeným nelegálne držanými zbraňami. Konkrétne sa jedná o financovanie programov pre preživších násilných útokov a prevencie, ktorá má zabrániť nakupovaniu zbraní a ich nelegálnemu šíreniu.

1 razba = 4 zničené zbrane = veľa ušetrených ľudských životov

Humanium
Humanium – mierová komodita je vyrábaná zo zhabaných nelegálne držaných strelných zbraní

Pre vyťaženie jednej tony humania treba zničiť približne 6000 strelných zbraní. Z jednej tony vzácnej komodity možno vyraziť asi 25 000 mincí. Vďaka každej jednej minci sú zničené 4 strelné zbrane. Neexistencia 4 nebezpečných zbraní sa rovná záchrane mnohých existenciou ľudských!

Nové partnerstvo ponúka nám všetkým jedinečnú príležitosť k prepisu násilných príbehov v láskavé príbehy s nespočetným množstvom dobrých koncov. Pomôžte nám meniť históriu – staňte sa súčasťou novej mierovej misie!

Prvá svetová razba z humania môže byť Vaša!

Humanium
Prvá pamätná minca z humania je venovaná princeznej Diane, krásnej princeznej z Walesu.

Prvá pamätná minca z humania je venovaná princeznej Diane, krásnej princeznej z Walesu, ktorá celý život neúnavne bojovala za ľudskosť, mier a rovnaké podmienky pre všetky ľudské bytosti.

Lady “Di” bola tvárou mnohých charitatívnych projektov. Iste by mala radosť, že razba, ktorú jej tvár ozdobila, podporuje hneď dva neziskové projekty. A síce elimináciu násilia prostredníctvom humania a podporu baníckych komunít v chudobných oblastiach tretieho sveta vďaka Fairmined zlatu, ktorým je razba zušľachtená. Razba je k dispozícii exklúzivne v ponuke Národnej Pokladnice.

 

Zanechajte odpoveď

Vložte svoj komentár
Zadajte svoje meno