World Money Fair 2020 je spojenie, ktoré sa v posledných týždňoch skloňuje snáď na všetkých numizmatických frontoch. Najväčší mincový veľtrh sa koná už tradične v Berlíne od 31. januára do 2. februára. Lákadlom tohto ročníka je predovšetkým Japonská mincovňa, ktorá zaujme miesto čestného hosťa.

Predpokladá sa, že väčšinu miesta na japonskom stánku zaujmú oficiálne olympijské mince, emitované pri príležitosti netrpezlivo očakávaného športového sviatku, Olympijských hier v Tokiu 2020.

World Money Fair 2020 – 340 vystavovateľov na 8 000 m²!

World Money Fair 2020
Veľtrh navštívi každoročne desiatky tisíc ľudí.

V prípade, že medzi priaznivcov japonskej numizmatiky nepatríte, rozhodne nemusíte zúfať. Na tohtoročnom veľtrhu prisľúbilo účasť viac ako 340 vystavovateľov, čo je maximálny počet stánkov, ktoré sa do konferenčného priestoru gigantického hotela Estrel vojde. Ponuka bude teda iste široká. Novinkou je pre tento rok napríklad účasť štátov z južného Pacifiku.

Výstavnú plochu 8000 m2 si medzi sebou rozdelia prestížne mincovne z celého sveta, veľké aukčné domy, ale aj menší dodávatelia a predajcovia zberateľského príslušenstva.

World Money Fair rozhodne nie je len o prezentácii tovaru, ale tiež o nadväzovaní nových vzťahov, hľadaní dodávateľov a o utužovaní partnerstva. Na veľtrhu zaznie mnoho zaujímavých prednášok z úst skutočných expertov z odboru. Stretnete tu nielen obchodníkov, ale aj medailérov, historikov, odborníkov na technológie razby, a mnoho ďalších, čo vo svete numizmatiky niečo znamenajú. Berlínsky veľtrh je v zberateľskom svete prestížnou záležitosťou. Vystavovatelia tak prezentujú to najzaujímavejšie a najnovšie zo svojich portfólií.

Nechajte si oceniť svoju zbierku mincí či medailí! Bude to zadarmo

Ak sa vydáte do Berlína, určite vezmite svoje zbierky so sebou. Svoje numizmaty si môžete na veľtrhu nechať zadarmo ohodnotiť profesionálnymi numizmatikmi. Mnoho návštevníkov určite poteší informácia, že na veľtrhu sa znovu otočí koleso šťastia. Výhercovia sa môžu tešiť na atraktívne ceny!

Na berlínsky World Money Fair 2020 vysiela svojich expertov tiež Národná Pokladnica, jeden z najväčších a najstálejších distribútorov mincí a medailí na našom trhu. Národná Pokladnica je dcérskou pobočkou nadnárodnej skupiny Samlerhuset, ktorá je väčšinovým vlastníkom veľtrhu. Ak sa do Berlína vydať nestihnete, navštívte určite stránky Národnej Pokladnice, kde sa budú postupne objavovať tie najzaujímavejšie novinky, ktoré boli v Berlíne k videniu.

Fotoreport z World Money Fair 2020 nájdete na tejto Facebookovej stránke.

Zanechajte odpoveď

Vložte svoj komentár
Zadajte svoje meno