Onedlho nás čaká významné kresťanské výročie. 18. mája uplynie 100 rokov od narodenia svätého pápeža Jána Pavla II. Jubileum oslavuje Národná Pokladnica už teraz. Nové pamätné medaily s vyobrazením obľúbeného pápeža rozdáva záujemcom zadarmo.

Pamätné medaily zadarmo pripomínajú momenty a osobnosti, ktoré by nemali byť zabudnuté

Pamätná medaila zadarmo, vydaná pri príležitosti 100. výročia narodenia Jána Pavla II., je pokračovaním úspešného edukačného projektu, za ktorým stojí práve Národná Pokladnica. Projekt nazvaný „Pamätná medaila pre každého zadarmo“ má hneď niekoľko rovín, ktoré bližšie vysvetľuje Stanislav Máša, riaditeľ Národnej Pokladnice.

„S projektom „Pamätná medaila zadarmo pre každého“ sme začali v roku 2018 pri príležitosti 100. výročia vzniku Československa. Záujem zo strany verejnosti úplne presiahol všetky naše očakávania, v pozitívnom zmysle. Rozhodli sme sa preto pokračovať a vydávať ďalšie. Veríme, že si ľudia vďaka pekne vyzerajúcej medaile s doplňujúcimi informačnými materiálmi uvedomia, že kvalitná, uvedomelá a empatická spoločnosť nevzniká len tak. Že je treba stále pracovať na tom, aby sme sa mali dobre. Autority a udalosti, ktoré vyberáme ako razobné motívy, majú byť teda jednak demonštráciou tejto myšlienky, ale tiež inšpiráciou pre všetkých, ktorí o to stoja.”

Ján Pavol II. – katolícky duchovný, ale aj herec a športovec

Ján Pavol II., obľúbený poľský pápež, rozhodne patrí medzi osobnosti, ktoré si zaslúžia byť na medaile. Občianskym menom Karol Wojtyła sa narodil v poľských Wadowiciach do rodiny armádneho dôstojníka a ženy v domácnosti. Jeho viera sa prehĺbila už v 9 rokoch vplyvom tragických udalostí, keď mu zomrela matka a následne i jeho milovaný brat. V 18 rokoch prijal mladý katolík sviatosť birmovania, a tak začal jeho život vo viere a jej obrana slovom i skutkami. Karol Wojtyla sa okrem náboženstva venoval intenzívne aj športu a mnohým ďalším aktivitám. Vynikal okrem iného vo filozofii, herectve alebo poézii. Najbližšie mal však stále k Bohu. Po ukončení gymnázia v roku 1938 začal študovať na Jagelonskej univerzite, avšak kvôli druhej svetovej vojne musel štúdium prerušiť a nechal sa zamestnať v chemických závodoch. V roku 1943 sa na Jagelonskú univerzitu vrátil a venoval sa teológii. V rokoch 1945 a 1946 tu pôsobil ako asistent. V novembri 1946 bol vysvätený za kňaza. V roku 1958 bol menovaný za titulárneho biskupa ombijského a pomocného biskupa arcibiskupa Baziaka. V roku 1963 ho pápež Pavol VI. menoval za krakovského arcibiskupa a v roku 1967 za kardinála. Za pápeža bol zvolený 16. októbra 1978. Stal sa prvým netalianskym pápežom po 455 rokoch a prvým zvoleným Slovanom vôbec. Meno si zvolil po svojom predchodcovi Jánovi Pavlovi I., ktorý po 33 dňoch pontifikátu zomrel.

Ján Pavol II. sa zapísal do pamäti veriacich aj širokej verejnosti na celom svete

Ján Pavol II. bol nepochybne jednou z najvýznamnejších osobností na prelome 20. a 21. storočia. Okrem iného sa zaslúžil o pád komunizmu v Európe a početnosť jeho podniknutých pastoračných ciest nemá v cirkvi obdobu. Bol mužom, ktorý svojím pochopením, otvorenosťou a praktikovaným duchovným konceptom zmenil svet.

K 100. výročiu narodenia Jána Pavla II. si teraz môžete objednať pamätnú medailu zadarmo.

Ján Pavol II.
Nové pamätné medaily s vyobrazením obľúbeného pápeža rozdáva záujemcom zadarmo.

Svätý pápež je na averze vyobrazený s lietajúcimi holubicami, ktoré sú symbolom slobody a Ducha Svätého. Reverz nesie pápežský erb. Za základné prevedenie z medi a niklu zaplatíte len za numizmatické balenie a doručenie 3,95 eur. K medaile si môžete dokúpiť aj veľmi pekné príslušenstvo v podobe svätých obrázkov a Certifikátu autentickosti. Ak si prajete ešte elegantnejšiu pamiatku, Národná Pokladnica Vám medailu zušľachtí 24-karátovým zlatom.

Pamätná medaila k 100. výročiu narodenia pápeža Jána Pavla II. je k dispozícii tu: www.janpavol.sk

Zanechajte odpoveď

Vložte svoj komentár
Zadajte svoje meno