Poznáte to… každý rok urputne beháte po preplnených nákupných centrách v snahe objaviť vhodný vianočný darček pre Vašich blízkych? Obchádzate regály a márne premýšľate, akou pozornosťou ste prekvapili svokru vlani a predvlani, aby ste sa tento rok neopakovali. Hovorí sa, že pod stromček by sme mali baliť len také veci či zážitky, ktoré si sami obdarovaní nekúpia. Dôvod je jednoduchý! Väčšina z nás sa snaží správať úsporne, prakticky a obozretne a namiesto drahej vône radšej vymení svoj rozkývaný sušiak na bielizeň. Také praktické dary síce potešia, ale skutočné endorfíny v nás neprebudia. Poďte to tento rok zmeniť! Potešte svojich blízkych a darujte vianočné mince! V dnešnom článku Vám predstavíme niekoľko vianočných tipov nielen pre nadšených numizmatikov.

Vianočné mince nielen pre zberateľov

Adventný kalendár plný mincí     

 

vianočné mince
Počas 24 decembrových dní si každý deň otvoríte jedno okienko. Ale naozaj, iba jedno denne! Vašou odmenou bude zaujímavý numizmat, zakaždým z iného kúta sveta.

   

Pokiaľ chcete svojich blízkych originálne obdarovať napríklad už na Mikuláša alebo pred prvou adventnou nedeľou, mohol by Vás zaujať štýlový adventný kalendár. Políčka však tento rok neobsadila šedá čokoláda, ale skutočné mince z celého sveta. V dizajnovom, kvalitne prevedenom kalendári nájdete 24 mincových originálov. Vzhľadom na to, že sa jedná o prekvapenie, nebudeme odhaľovať veľa detailov. Prezradíme teda len, že mince ukryté vo vianočnom balení sú razené z rôznych kovov od zinku až po vyhľadávaný bronz. Najmenší priemer dosahuje rumunský 1 Ban, oproti tomu najväčší priemer ponúka britská 1/2 Penny Elizabeth II. Mince disponujú hmotnosťou od 0,60 do 5,60 gramov a všetky sú neobehovej kvality. „Kalendárna zbierka“ príjemne skráti čakanie na Ježiška a poteší nielen skúsených zberateľov, ale aj cestovateľov alebo milovníkov prekvapení.

Naplánujte si rok 2022 ako šťastný!

Vianočné mince
Darček, ktorý Vás bude obdarovanému pripomínať každý deň? Potom sa pozrite na náš mincový „lucky“ kalendár 2022!

Rok 2022 bude šťastným rokom s novým stolným kalendárom plným mincí. Nový „Lucky coins calendar“ obsahuje 12 skutočných mincí z celého sveta. A nejedená sa o žiadne obyčajné mince, ale o mince, ktoré národy vnímajú ako svojich anjelov strážnych a magnety priťahujúce šťastie, hojnosť, lásku a predovšetkým zdravie! „Lucky Coins Calendar“ je jediným kalendárom, ktorý po splnení svojej plánovacej úlohy neskončí v koši. Každý mesiac Vám bude prinášať šťastie jeden mincový originál. Čakajú Vás exotické numizmatické perličky z Karibiku, Južnej Ameriky alebo Číny. Význam jednotlivých mincí Vám vysvetlí sprievodný list, ktorý je samozrejmou súčasťou šťastného balíčka.

Tradičný vianočný výjav na minci zušľachtenej rýdzim zlatom

vianočné mince
Novinka, ktorú nájdete iba v ponuke Národnej Pokladnice, patrí tradičnému vianočnému výjavu – narodeniu Ježiša Krista.

Novinka, ktorú nájdete iba v našej ponuke, patrí tradičnému vianočnému výjavu – narodeniu Ježiša Krista. Kolorovaná časť mince vyobrazuje Jozefa, Máriu a čerstvo narodeného Ježiška. Len chvíľu potom, čo sa vyčerpanej Márii narodil uprostred noci v betlehemskej maštali syn, zjavil sa tamojším pastierom anjel, ktorý zvestoval celému svetu novinu „Dnes sa Vám narodil Spasiteľ, Bohom sľúbený kráľ, v meste Betleheme.“ Zásadný moment pre svetové náboženstvá doplňuje okrem kolorovanej aplikácie Swarovského krištáľ, symbolizujúci žiariacu betlehemskú hviezdu. Krásna vianočná razba, ktorá je navyše cenovo dostupná, urobí radosť všetkým priaznivcom decembrových osláv.

Mrazík – obľúbená rozprávková postava uložená v Matrioške

vianočné mince
Starostlivo kolorovaná minca s vyobrazením Mrázika je razená z 1 unce rýdzeho striebra.

Medzi vianočné bestsellery patrí aj “Mrázik”. Mrázik, ak chcete Dedo Mráz, je v Rusku veľmi populárnou postavou. Podľa slovanskej mytológie prináša Mrázik sneh a mráz. Na saniach, ťahaných bielym konským záprahom, vozia deťom darčeky. Starostlivo kolorovaná minca s vyobrazením Mrázika je razená z 1 unce rýdzeho striebra. Hmotnosť numizmatu teda zodpovedá 31,1 g. Strieborná minca s nominálnou hodnotou 5$ vyniká okrem obľúbeného vianočného námetu aj formou prezentácie. Minca je totiž uložená v drevenom vajcovitom boxe, ktorý nápadne pripomína typickú ruskú bábiku Matriošku. V prvej bábike je uložený Certifikát autentickosti a v druhej strieborná minca.

Zanechajte odpoveď

Vložte svoj komentár
Zadajte svoje meno