Milí čitatelia, zdravíme Vás v novom roku! Prajeme Vám veľa numizmatických radostí, a predovšetkým tých životných! Hneď v úvode roku pre Vás máme dobrú správu. Národná Pokladnica vydala ďalšiu pamätnú medailu zadarmo, tentokrát k najväčšiemu slovenskému výročiu tohto roku – 100. výročiu Milana Rastislava Štefánika.

Slováci majú o pamätné medaily záujem! Národná Pokladnica ich ponúka zadarmo

Národná Pokladnica predstavila prvé dve medaily zadarmo už v minulom roku. Motívy oboch numizmatov boli venované 100. výročiu vzniku Česko-Slovenska. O medaily bol veľký záujem, preto sa slovenský distribútor mincí a medailí rozhodol vydať ďalšiu medailu zadarmo, ktorá tematicky voľne nadväzuje na predchádzajúce numizmaty.

Projekt „Pamätná medaila zadarmo pre každého“ sme pripravovali pôvodne ako jednorazovú spomienku na oslavy 100. výročia vzniku Česko-Slovenska. Naším prianím bolo pripomenúť nielen 100. výročie, ale aj nedávnu minulosť nášho národa, kedy sloboda a demokracia neboli samozrejmosťou. Obrovský záujem verejnosti nás prekvapil a nesmierne potešil. Z ohlasov, ktoré sme dostali, je jasne viditeľné, že Slovákom nie je osud našej krajiny ľahostajný. Práve táto spätná väzba nás presvedčila o tom, že pripomínať významné míľniky našej histórie formou pamätných medailí má zmysel. A preto Vám dnes s hrdosťou predstavujeme novú medailu venovanú 100. výročiu Milana Rastislava Štefánika.“, vysvetľuje význam projektu Stanislav Máša, riaditeľ Národnej Pokladnice.

Nová pamätná medaila zadarmo oslavuje M. R. Štefánika – jedného z najväčších Slovákov všetkých čias!

Pamätná medaila zadarmo
Na reverze medaily zadarmo sa nachádza pamätná mohyla na vrchu Bradlo a Štefánikovo lietadlo pod hviezdnym nebom. Artefakty majú pripomínať nielen Štefánikov odchod, ale predovšetkým jeho bohatý život – život pilota, politika, astronóma a cestovateľa.

Autorom motívu novej pamätnej medaily je renomovaný slovenský medailér Mgr. Art Miroslav Hric, ArtD., ktorého talent potvrdzuje dlhý zoznam sympózií, súťaží a výstav, ktorých sa za svoju profesionálnu kariéru stihol zúčastniť. Averz medaily zdobí Štefánikov preslávený portrét s generálsku čiapkou. Na reverze sa nachádza pamätná mohyla na vrchu Bradlo a Štefánikovo lietadlo pod hviezdnym nebom. Artefakty majú pripomínať nielen Štefánikov odchod, ale predovšetkým jeho bohatý život – život pilota, politika, astronóma a cestovateľa.

Čestná medaila k 100. výročiu M. R. Štefánika zadarmo je razená z medi-niklu a jej priemer je 33 mm. K medaile si záujemcovia môžu voliteľne doobjednať aj zaujímavé príslušenstvo v podobe tematických pohľadníc alebo si numizmat nechať zušľachtiť rýdzim zlatom.

Medaila oslavujúca 100. výročie Milana Rastislava Štefánika môže dokonale doplniť sadu medailí k 100. výročiu ČSR alebo sa môže stať krásnou samostatnou spomienkou na jednu z najvýznamnejších slovenských osobností našich dejín.

Vašu čestnú výročnú medailu zadarmo si môžete objednať na www.stefanik100.sk alebo na tel. čísle 0850 606 777.

Zanechajte odpoveď

Vložte svoj komentár
Zadajte svoje meno