Národná Pokladnica predstavila pred pár dňami novú striebornú zbierku – 12 Apoštolov. Radosť urobí najmä věřícím.Je totiž venovaná 12 apoštolom.

12 Apoštolov v rýdzom striebre

Národná Zbierka s príznačným názvom „12 Apoštolov“ predstavuje uzavretú numizmatickú sadu, ktorú si záujemcovia môžu objednať iba v Národnej Pokladnici. 12 pamätných medailí z rýdzeho striebra 999/1000 vzniklo v spolupráci s talianskym medailérom a ďalšími expertmi z odboru mincovníctva. Zbierka je okrem iného reflexiou na dôležité výročia kresťanského sveta, ktoré si tento rok pripomína celý svet. Medzi ne nepochybne patrí aj 100. jubileum od narodenia obľúbeného pápeža Jána Pavla II. Prvá strieborná medaila z novej zbierky nesie preto vyobrazenie apoštola Petra, najvýznamnejšieho Ježišovho nasledovníka, a neskôr tiež prvého pápeža.

Poznajte príbehy všetkých 12 Ježišových vyslancov

12 Apoštolov
Limitovaná kolekcia pamätných medailí výhradne len v ponuke Národnej Pokladnice!

Národná Pokladnica tradične kladie veľký dôraz na edukačný rozmer svojich zbierok. Inak tomu nie je ani pri 12 Apoštoloch. Každý zberateľ, ktorý si zbierku objedná, dostane okrem striebornej pamätnej medaily a Certifikátu autentickosti tiež karty s príbehom. Práve tieto texty vyrozprávajú príbehy všetkých 12 Ježišových vyslancov. Zberatelia sa tiež môžu tešiť na bohaté príslušenstvo zadarmo.

Strieborné pamätné medaily boli vyrazené zo striebra najvyššej rýdzosti 999/1000. Okrem čistoty kovu je zberateľská hodnota umocnená tiež najvyššou kvalitou razby. V praxi to znamená, že raznica s vyrytým motívom bola ručne rozleštená diamantovou pastou. Výsledkom jej kontaktu s pripraveným ústrižkom kovu sú potom numizmaty so zrkadlovým povrchom, ktoré sú zberateľsky najžiadanejšie.

Len 5000 zbierkok pro zberateľov na celom svete

Celková limitácia dnes predstavovanej novinky činí 5000 zbierok celosvetovo. Každá z 12 medailí má okrem spoločnej váhy a rozmeru (20 g a 38,61 mm) tiež totožný reverz. Zadná strana razby vždy vyobrazuje všetkých 12 apoštolov a v strede latinský nápis „DUODECIM APOSTOLI“ (dvanásť apoštolov). Na averze sú zvečnené podoby kresťanských učencov podľa existujúcich sôch. Spojovacím prvkom lícových strán je opakujúci sa motív baziliky sv. Petra vo Vatikáne, údajne posledného miesta odpočinku apoštola Petra a jedno z najvýznamnejších pútnických miest.

Viac informácií o zbierke nájdete tu.

Zanechajte odpoveď

Vložte svoj komentár
Zadajte svoje meno