Dopyt po minciach a medailách v posledných rokoch na tuzemskom trhu raketovo stúpa. Záujemcov o zberateľstvo priťahuje zaujímavá kombinácia luxusu, investície, poznania a vášne. Numizmatika ponúka veľa možností. Zberateľmi sa tak dnes nestávajú len rentieri, ale aj obyčajní ľudia s obyčajným platom.

Záujem o zberateľstvo stúpa!

Narastajúca popularita numizmatiky má hneď niekoľko príčin. Prvá je zakotvená v ekonomickej stabilizácii štátu. Ľudia sa čoraz častejšie obzerajú po možnostiach, kam svoje peniaze uložiť. Numizmatické investície sa v posledných rokoch dobre zhodnocujú, mince a medaily sú ľahko skladovateľné, prenosné, a vďaka dopytu lákajú tiež slušnou likviditou.

Ďalším dôvodom je tiež odchod na večnosť silnej generácie zberateľov. Dediči uvoľňujú numizmatické zbierky späť do obehu. Ponuka sa rozrastá aj o úlovky „detektorových“ nadšencov. A pretože dopyt rastie, trh sa ho snaží uspokojiť a ponúka doteraz nevídané možnosti.

Hnacím motorom zberateľov je ale predovšetkým emocionálny zisk. Tí z Vás, ktorí už nejakú zbierku majú, či kompletizujú, nám určite dajú za pravdu. Investičná rovina je príjemným bonusom, prím však hrá túžba a vášeň! Zberatelia túžia po celku, komplexnej zbierke. Chcú poznávať, hľadať, objavovať a diskutovať. Zberateľstvo je krásnym a ušľachtilým koníčkom. Prostredníctvom mincí a medailí je konzervované kultúrne dedičstvo, a vďaka zbierkam je dostupné pre ďalšie a ďalšie generácie.

Aké zbierky sú najhodnotnejšie?

Zberateľstvo
Najväčšiu hodnotu majú koherentné zbierky! Zamerajte sa na jednu tému alebo konkrétne obdobie.

Teraz sa vráťme k ponuke. V úvode sme spomenuli, že zberateľstvo už nie je len výsadou bohatých. Aby ste vytvorili zaujímavé portfólio, nie je nutné hneď nakupovať historické zlaté mince. Prvá rada znie: zbierajte to, čo sa Vám páči. Pre Vašu zbierku si vymyslite tému, ktorá Vás baví, ku ktorej máte vzťah a túžite sa o nej dozvedieť viac. Všeobecne platí, že zberateľsky hodnotnejšie sú ucelené zbierky, než jednotlivé numizmaty, ktoré nespája tematická alebo časová súvislosť. Môžete si vybrať napríklad jedno historické obdobie, napríklad mince vydané za Márie Terézie. Ak Vás zaujíma britská história, môžete staviť napríklad na mince Sovereign. V poslednej dobe sa na trhu objavila novinka – keltské mince. Môžu za to práve nadšenci s detektormi, ktorí vďaka pípajúcim prístrojom dobývajú dávno stratené poklady. Perfektným riešením pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť investovať do zberateľstva desaťtisíce, môžu byť zbierky pamätných medailí.

Ak nemáte prostriedky na drahé historické mince, pamätné medaily sú skvelou alternatívou!

Zberateľstvo
V portfóliu Národnej Pokladnice sa pred pár týždňami objavila zbierka pamätných medailí k 100. výročiu vzniku Česko-Slovenska.

Unikátnu príležitosť získať takú zbierku ponúka Národná Pokladnica. V portfóliu tohto slovenského distribútora sa pred pár týždňami objavila zbierka pamätných medailí k 100. výročiu vzniku Česko-Slovenska. Vzhľadom na to, že Pokladnica stavila na tému najväčšieho míľnika novodobej histórie a zbierku limitovala len 2000 kolekciami, dá sa očakávať, že sa novinka v ponuke dlho neohreje.

Zbierka má okrem chytľavej témy a nízkej limitácie aj mnoho ďalších výhod. Prvou dobrou správou je nízka cena. Úvodnú pamätnú medailu kúpite za necelých € 20 a ďalšie razby za necelých € 40. Národná Pokladnica umožňuje postupné zbieranie, bankrotu sa teda obávať nemusíte. Keby ste sa aj napriek tomu dostali finančne do úzkych, kolekciu môžete kedykoľvek prerušiť či úplne zrušiť bez akejkoľvek sankcie. Veľmi zaujímavou pridanou hodnotou je výtvarná stránka pamätných medailí. O autorstvo sa podelili hneď dvaja slávni medailéri: česká medailérska legenda Vladimír Oppl a vynikajúci slovenský rytec Miroslav Hric.

Kolekcia História Česko-Slovenska Vás bude baviť nielen po výtvarnej stránke, ale aj po stránke faktickej. Národná Pokladnica zasiela všetkým svojim odberateľom veľmi podrobné sprievodné listy. Na materiáloch k tejto zbierke navyše spoločnosť spolupracovala s odborníkmi zo Slovenského národného múzea- Historického múzea.

Všetky pamätné medaily zo zbierky sú zušľachtené 24-karátovým zlatom a každý zberateľ dostane zadarmo veľmi slušné zberateľské príslušenstvo vrátane certifikátov autentickosti. Všetky informácie sú k dispozícii tu.

Ešte váhate?

Zanechajte odpoveď

Vložte svoj komentár
Zadajte svoje meno