Keď počujeme slovo numizmatika, väčšina z nás si predstaví kovové pliešky okrúhleho tvaru. Áno, mince aj medaily sú väčšinou guľaté artefakty, prostredníctvom ktorých môžeme kúpiť deťom mandarínku alebo si pripomenúť významnú osobnosť či národnú pamätihodnosť. Vďaka moderným technológiám, ktoré sú v mincovníctve v súčasnosti dostupné, sa však hranice numizmatiky významne posúvajú!

Zaujíma Vás zlato, striebro, diamanty… alebo štvorlístok?

V súčasnosti môžeme obdivovať skutočne inovatívne kúsky so vsadenými drahokamami, sklenenými prvkami alebo 3D objektami vystupujúcimi z reliéfu mince. Do numizmatov môžu byť zalisované dokonca aj rastliny či texty. Niektoré kúsky sú zdobené skutočnými vitrážami alebo sú čiastočne kolorované. Skrátka sa zdá, že numizmatika sa stále viac približuje výtvarnému umeniu. Numizmaty sú buď samy o sebe umeleckými dielami, alebo môžu byť ich „nosičom“. Alebo…. môžu byť spojením oboch!

Za Pannou Máriou už nemusíte do kostola!

Národná Pokladnica predstaví výnimočnú kolekciu, ktorá je dokonalou remeselnou prácou a ešte k tomu zberateľom sprostredkuje zážitok, donedávna dostupný len v kostoloch, bazilikách či na pútnických miestach! Zbierka kolorovaných tehličiek bude venovaná tým najvýznamnejším a najkrajším slovenským i svetovým Madonám. K prenosu obrazov alebo sôch s vyobrazením Madon na medaily, zušľachtené 24- karátovým zlatom, slúži najmodernejšia technológia 3D tlače. Vďaka tejto metóde sú na miniatúrach zreteľné aj tie najmenšie detaily a je

Teraz máte možnosť prejaviť svoj názor, zahlasovať a získať darček zadarmo!

zachovaná autentická farebnosť skutočných diel.

Numizmatika alebo umenie?

Jedinečnú zbierku, ktorá Vás prevedie najnavštevovanejšími pútnickými miestami na Slovensku aj vo svete, nájdete len v ponuke Národnej Pokladnice. Elegantné tehličky zdobia reprodukcie najkrajších obrazov alebo sôch Panny Márie.

Staňte sa tvorcom zbierky a získajte darček!

Prvých 50 hlasujúcich získa oficiálnu mincu Božie Milosrdenstvo. Minca je zušľachtená rýdzim striebrom 999/1000 v najvyššej kvalite razby

Spoluautorom zbierky Najkrajšie Madony môžete byť aj Vy! Pomôžte Národnej Pokladnici vybrať Madonu, ktorá je pre Vás tou najvýznamnejšiu a získajte darček. Hlasovanie o najkrajšiu madonu bude zahájené dnes TU a 50 najrýchlejších získa darček v podobe hodnotného numizmatu!

))) HLASOVANIE TU! (((

Zanechajte odpoveď

Vložte svoj komentár
Zadajte svoje meno