Euro je hneď po americkom dolári najdôležitejší reprezentant vo svetovom menovom systéme. V súčasnej chvíli môžete cestovať s menou, ktorá štandardne tvorí obsah Vašej peňaženky po 19 štátoch Eurozóny. Ďalšie sa postupne pridávajú. Čo si naprieč Európou môžete zakúpiť za 2 eura?

Každá zo zemí, v ktorej je Euro platnou menou, vydáva okrem štandardných obehových mincí, taktiež mince pamätné. Mince majú nominálnu hodnotu 2 eura a patria k tým najvyhľadávanejším kusom v zberateľskom svete. Motívy mincí zdobia najvýznamnejšie udalosti a osobnosti danej krajiny. Zberatelia si vo väčšine mince ukladajú. V budúcnosti sa očakáva, že ich numizmatická hodnota porastie.

Čo si  kúpiť v Európe za 2 eura?

Aj keď zberateľ s pamätnou dvojeurovou v kapse pre šťastie sa môže dostať do zložitých situácií. Predstavme si, že práve takýto zberateľ stratil peňaženku v jednej z európskych krajín. Jediná záchrana v kapse jeho saka je pamätná dvojeurová minca, ktorá je okrem numizmatickej hodnoty taktiež zákonným platidlom vo všetkých členských štátoch EU. Poďme sa pozrieť, čo by si za ňu mohli v Európe kúpiť?

Espresso za 2 eura

Portugalsko

Než nájde náš nešťastný zberateľ ambasádu, potrebuje predsa vzpruhu, silnú! V Portugalsku si za necelé dve eurá môžete dať vynikajúce dvojité espresso!

Španielsko

Pokiaľ ste sa stratili v Španielsku a radi by ste si pred hľadaním riešení zaplnili žalúdok, mali by ste si zájsť na Tapas, zloženú  z rôznych miestnych dobrôt do drobných porcií. Za svoju pamätnú mincu si zakúpite v najlacnejších podnikoch 2- 3 kúsky.

Grécko

Retsina len za 2 eura

V Grécku Vás strata bude trápiť len do tej doby, než si objednáte pohárik Retsiny, voňavého vína. Potom sa zadívate na modré more splývajúce s horizontom a na všetky starosti môžete zapomenúť aspoň do chvíle, než zistíte, že na ďalší pohárik už nemáte.

Francúzsko

Čo Vás napadne, keď sa povie Francúzsko ? Okrem Eiffelovky! Víno a Croissant? Tak práve tieto dva národné poklady môžete získať za cenu 2 eur.

Za 2 eurá môžete mať žuvačky

Belgicko

Belgicko nie je nízko-nákladový raj. Pokiaľ sa bez prostriedkov ocitnete práve tam, odporúčame Vám na zakúpiť si dva balíčky žuvačiek, zažehnajú hlad a fajčiarov odradia od chuti na cigaretu, ktoré mu zmizli spoločne s peňaženkou.

Nemecko

Nemecko k Vám bude za 2 eurá láskavejší

Zas také šťastie, aby ste si kúpili, za minci pre šťastie, litrák piva bohužiaľ nemáte. Vaše útrapy sa výrazne zmiernia konzumáciu dokonalého nemeckého slaného praclíku, pre ktorý si naviac môžete zájsť legálne metrom – na to všetko máte prostriedky!

Pokiaľ ste ale šťastlivcom, ktorému sa na cestách podarilo svoju peňaženku uchrániť, odporúčame Vám sa pamätných dvojeurových mincí nezbavovať. Naopak ich môžete začať zbierať. Vďaky kolekcií 2eurových pamätných mincí sa dozviete viac o histórii svojich európskych susedov a naviac získate hodnotné originály, ktorých emisie sú limitované. Zaujímajú Vás detaily? Kliknite sem!

Kolekcia Dvojeurových pamätných mincí

Zanechajte odpoveď

Vložte svoj komentár
Zadajte svoje meno