Už budúci rok oslávime 100 rokov od založenia prvej republiky! Album česko-slovenskej numizmatiky so skutočnými historickými bankovkami, mincami a známkami Vám priblíži numizmatiku minulého storočia originálnym spôsobom.

Rok 2018, rok osláv 100. výročia jedného z najvýznamnejších míľnikov našej bohatej histórie, sa blíži a pri príležitosti tohoto jubilea vydáva Národná Pokladnica exkluzívne Album česko-slovenskej numizmatiky. Originálna kniha priblíži čitateľom a zberateľom históriu česko-slovenskej meny od roku 1918 až do roku 1993. Album má vzdelávací charakter a na jej vzniku sa podieľal tím uznávaných historikov a numizmatikov. V interaktívnej knihe nájdete skutočné historické originály známok, mincí a bankoviek!

Album česko-slovenskej numizmatiky obsahuje originály platidiel

Uvedené obdobie patrí zo zberateľského hľadiska k najatraktívnejším a najvyhľadávanejším. Veľká kniha numizmatiky obsahuje celkom 22 originálnych historických známok, mincí a bankoviek vydaných v rokoch 1918 až 1993. Nová Veľká kniha česko-slovenskej numizmatiky by nemala chýbať v zbierke žiadneho zberateľa česko-slovenských mincí.

Na aké zaujímavosti v knihe narazíte?

Okrem historických originálov mincí a bankoviek sa čitatelia môžu tešiť na bohaté informácie z numizmatických dejín. Dozviete sa detaily o počiatkoch česko-slovenskej meny. Vysvetlíme Vám, prečo česko-slovenská koruna hneď na začiatku vzbudila záujem alebo si môžete zaspomínať na ceny, za ktoré sa v minulom storočí dali zakúpiť základné potraviny. Ďalšie kapitoly objasňujú napríklad tuzexové poukážky alebo fungovanie vtedajších bankových inštitúcií. Tém je ale samozrejme oveľa viac!

Dokonalý darček pre všetky generácie

Album česko-slovenskej numizmatiky je milým darčekom nielen pre zberateľov. Nad pútavou knihou si radi zaspomínajú aj staršie ročníky, ale aj deti, ktoré tak zábavnou formou získajú prehľad o nedávnej histórií našej krajiny. Kniha, ktorú vydala Národná Pokladnica je limitovaná symbolickým počtom 2018 kusov. Objednať si ju môžete internetovej stránke www.narodnapokladnica.sk/kniha-numizmatiky alebo tel. čísle 850 606 009.

Zanechajte odpoveď

Vložte svoj komentár
Zadajte svoje meno